Aktualności

 WAŻNE INFORMACJE PRZED WYJAZDEM 27.06.2021. NA WĘDRÓWKI ŻEGLARSKIE I OBÓZ SZKOLENIOWY NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO!

WAŻNE INFORMACJE PRZED WYJAZDEM 27.06.2021. NA WĘDRÓWKI ŻEGLARSKIE I OBÓZ SZKOLENIOWY NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO!

Szanowni Państwo.

Przesyłam informacje organizacyjne dotyczące wyjazdu na Wędrówki  Żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Przedstawię je w formie punktów, co mam nadzieję będzie bardziej przejrzyste od informacji opisowej.

W DNIU WYJAZDU:

  1. Wyjeżdżamy w niedzielę 27.06.2020. r. o godzinie 7.30. z parkingu przy ul. Łokietka 60 w Krakowie. Proszę o przybycie na parking o godzinie 7.00., abyśmy zdążyli spakować bagaże do autokaru, oraz dopełnić wszelkich wymogów formalnych.
  2. Każdy uczestnik w dniu wyjazdu musi dostarczyć OŚWIADCZENIE O STANIE ZDROWIA (załącznik, oraz dostępne na stronie WWW.KRISPORT.COM.PL w AKTUALNOŚCIACH pod tytułem OBOZY LETNIE DOKUMENTY DO POBRANIA ) wypełnione w dniu wyjazdu, oraz KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ na obóz (wysłaną mailem oraz dostępną na stronie WWW.KRISPORT.COM.PL w AKTUALNOŚCIACH pod tytułem OBOZY LETNIE DOKUMENTY DO POBRANIA )
  3. Proszę, aby każdy z uczestników był wyposażony w maseczki zakrywające usta i nos w ilości co najmniej 5 szt. (Będziemy jako organizator zaopatrzeni w maseczki, lecz prosimy o zabranie kilku ze sobą).
  4. Wszelkie leki, które dzieci zabierają na obóz, prosimy aby były przekazane instruktorom (przy wejściu do autokaru będzie wydelegowana osoba, która będzie zbierać lekarstwa).
  5. Prosimy również o przekazanie instruktorom kieszonkowego dla dzieci. Jest to bezpieczna forma przechowania nadmiaru środków, które w razie potrzeby są wydawane uczestnikom i są przechowywane w bezpiecznym miejscu, co chroni je przed zaginięciem.
  6. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną proszone są o przyjęcie leku, poprawiającego komfort podróży.

RZECZY, KTÓRE WARTO ZABRAĆ NA OBÓZ:

  1. Ponieważ planujemy korzystać z pływalni w Wilkasach (jej wielkość pozwala na korzystanie z niej tylko naszej grupy), prosimy, aby chłopcy zabrali ze sobą PRZYLEGAJĄCE KĄPIELÓWKI ( NIE SZORTY). W szortach nie zostaną wpuszczeni na pływalnię.
  2. Proszę pamiętać o zabraniu zestawu przeciwdeszczowego (nieprzemakalna kurtka i spodnie, oraz kalosze). Do kompletu warto zabrać czapkę z daszkiem. W czasie deszczu więcej widać w nałożonym na głowę kapturze, a w czasie słonecznej pogody chroni przed słońcem.
  3. Zabieramy ze sobą ŚPIWÓR. Warto również zabrać małą poduszkę pod głowę.
  4. Proszę, aby rzeczy zabierane na obóz były spakowane do worka żeglarskiego, miękkiej torby lub ewentualnie torby z twardym dnem, a pozostałe ścianki w wersji miękkiej. Na jachcie nie ma wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie walizek…

Spis pozostałych rzecz, które warto zabrać ze sobą jest dostępny w pełnej informacji o obozie, która została przesłana do Państwa drogą mailową.

ZASADY PANUJĄCE NA OBOZIE:

  1. Każdy z uczestników bierze czynny udział w życiu obozowym zarówno w czasie pływania (sterowanie jachtem, praca w charakterze załogi) oraz w czasie postojów (uczestnictwo w zajęciach, przygotowywanie posiłków, sprzątanie). Wszystkie te zajęcia są wykonywane pod opieką instruktorów i mają na celu zdobywanie powyższych umiejętności.
  2. Starając się spędzić czas na kontakcie z rówieśnikami, przyrodą oraz zdobywaniu lub doskonaleniu umiejętności żeglarskich, tak jak w roku poprzednim będziemy ograniczać korzystanie ze sprzętu elektronicznego (telefony, tablety, itp.). SPRZĘT TEN BĘDZIE WYDAWANY UCZESTNIKOM W GODZINACH WIECZORNYCH NA OKRES 30 MINUT (dokładny czas zależny od czasu dopłynięcia na miejsce postoju). Przez pozostałą część doby sprzęt ten będzie przechowywany przez instruktorów.
  3. Podczas pierwszej wizyty na pływalni w Wilkasach przeprowadzimy test umiejętności pływania. Osoby pewnie utrzymujące się na wodzie podczas żeglowania w dobrych warunkach (słaby wiatr, brak zagrożenia burzami) będą mogły pływać bez kamizelek ratunkowych, natomiast w momencie pogarszania się warunków będą miały obowiązek na polecenie instruktora założyć kamizelki ratunkowe. Osoby, które słabo radzą sobie z utrzymywaniem się na wodzie, będą musiały większość czasu pływać w kamizelkach asekuracyjnych (wygodniejszych niż ratunkowe), a w razie pogorszenia warunków założyć kamizelki ratunkowe.
  4. TRASA REJSU BĘDZIE TAK PLANOWANA, ABY CO DRUGI DZIEŃ ODBYŁ SIĘ POSTÓJ W MIEJSCU GDZIE BĘDZIEMY MOGLI SKORZYSTAĆ Z NATRYSKÓW (opłata za nie jest wliczona w koszty obozu). W większości miejsc postoju dostępne są toalety, za które opłata również wliczona jest w koszty obozu. Z powodu uzależnienia naszego przemieszczania od warunków pogodowych, informuję, że może się zdarzyć niemożność spełnienia planu związanego z natryskami, jednak od wielu lat sytuacja taka nie miała miejsca.
  5. Bardzo proszę o uczulenie dzieci (niezależnie od osobistego nastawienia do rygoru sanitarnego) na przestrzeganie zasady zakładania maseczek na usta i nos w momencie opuszczania jachtu i udawania się w miejsca, gdzie można spotkać osoby spoza obozu oraz na każdorazowe dezynfekowanie rąk po powrocie na jacht (płyn do dezynfekcji będzie dostępny przy wejściu na każdy jacht, będziemy również zaopatrzeni w maseczki, jeśli skończą się „zapasy” zabrane z domu).
  6. Codziennie rano i wieczorem każdy z uczestników i członków kadry będzie miał kontrolowaną temperaturę ciała (jesteśmy wyposażeni w termometry bezdotykowe). Jesteśmy do tego zobligowani wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS.
  7. W przypadku pojawienia się podwyższonej temperatury będziemy kontaktować się z ratownikiem medycznym, pod którego opieką pozostają uczestnicy obozu. Na podstawie objawów ustalamy dalszy tok postępowania. W tym roku od 4.07.2021. równolegle będzie odbywał się obóz stacjonarny w Rynie, gdzie możemy czasowo odizolować uczestnika wędrówek od pozostałej grupy, jeśli pojawi się takie zalecenie medyczne.

Pozostałe procedury stworzone na podstawie wytycznych sanitarno- epidemiologicznych są dostępne zakładce AKTUALNOŚCI > DOKUMENTY DO POBRANIA.

Z poważaniem.

Krzysztof Knapik

Szkółka
weekendowa

Sprawdź terminy