Aktualności

 ZAPRASZAMY NA OBOZY LETNIE W OKRESIE WAKACJI 2022!

ZAPRASZAMY NA OBOZY LETNIE W OKRESIE WAKACJI 2022!

Szanowni Państwo.

Dopiero zakończyliśmy zimowe szaleństwa lecz już myślimy o letnich atrakcjach!

W tym roku, tak jak w roku poprzednim zapraszamy na dwa turnusy Wakacyjnej Przygody w Rynie, dwa turnusy Wędrówek Żeglarskich, oraz dwa turnusy Obozu Szkoleniowego na Stopień Żeglarza Jachtowego.

WAKACYJNA PRZYGODA RYN 2022.

I Turnus:     2 – 13.07.2022. r.

II Turnus: 12 – 23.07.2022. r.

Obóz ma charakter sportowo - rekreacyjny.

Oferta dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 15(+) lat.

Uczestnicy w czasie jego trwania poznają różne sposoby spędzania czasu na wodzie oraz na lądzie. Poznają tajniki żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, łucznictwa. Przemierzają szlaki rowerowe, poznają ciekawe gry zespołowe, uczą się korzystać z kompasu, aby umieć odnaleźć się na otwartej przestrzeni oraz zdobywają wiele umiejętności potrzebnych w codziennym życiu. Wybierając grupy tematyczne poznają tajniki wybranych aktywności (piłka nożna, jazda na rowerze, badminton ). Czas aktywności przeplatany jest wypoczynkiem w gronie rówieśników w pięknych okolicznościach przyrody oraz integracji z uczestnikami obozu.

Proponowane grupy zajęciowe:

-ogólnosportowa

- żeglarska

- windsurfingowa

- rowerowa

- badmintonowa

 

WĘDRÓWKI ŻEGLARSKIE PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH.

Oferta dla dzieci i młodzieży w wieku 10 – 17 lat.

I Turnus:  26.06. – 09.07.2022. r.

II Turnus: 10 – 23.07.2022. r.

Uczestnictwo w wędrówkach żeglarskich  po Mazurskich Jeziorach jest okazją do poznania pięknego zakątka naszego kraju, zdobycia kolejnych stopni wtajemniczenia w samodzielności, poznania nowych kolegów i koleżanek. Jest również czasem intensywnej nauki żeglowania dla osób spotykających się z tą sztuka po raz pierwszy oraz szlifowania umiejętności młodych żeglarzy. 

Start w regatach jest okazją do sprawdzenia swoich umiejętności taktycznych i technicznych w sterowaniu jachtem, jest to też forma rywalizacji bardzo pobudzająca do myślenia i szybkiej nauki żeglowania.

      Chcemy poświęcić również nieco czasu na dotarcie do mało uczęszczanych zakątków Mazur (np. Zatoka Zamordeje za Rucianym Nida oraz żeglowanie po jeziorze Śniardwy), które są miejscami bardzo malowniczymi i dającymi możliwość na chwilę wytchnienia od zgiełku często zatłoczonych portów.

Wędrówki Żeglarskie odbywać się będą w następujących terminach:

 

OBOZ SZKOLENIOWY NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO.

Oferta dla młodzieży w wieku 14 – 17 (+) lat.

Obóz ma charakter wędrowno – stacjonarny.

I Turnus:  26.06. – 09.07.2022. r.

II Turnus: 10 – 23.07.2022. r.

Obóz przeznaczony dla osób chcących zgłębić tajniki żeglarstwa i przystąpić do egzaminu na stopień Żeglarza Jachtowego. Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest przyswojenie wymaganej wiedzy i umiejętności żeglarskich, oraz ukończenie najpóźniej w dniu egzaminu 14 roku życia. Wiedza i umiejętności są zdobywane przez uczestników w trakcie trwania obozu. Umiejętności praktyczne są przyswajane w czasie zajęć praktycznych na wodzie (żeglowanie), a wiedza teoretyczna podczas wieczornych zajęć teoretycznych.

Uczestnictwo w obozie szkoleniowym na stopień Żeglarza Jachtowego oprócz możliwości zdobycia wymarzonego patentu żeglarskiego jest również okazją do poznania pięknego zakątka naszego kraju, zdobycia kolejnych stopni wtajemniczenia w samodzielności, poznania nowych kolegów i koleżanek.

Zapisy:

- drogą mailową pod adresem krzysztof@krisport.com.pl

- bezpośrednio u organizatora (Krzysztof Knapik lub Aneta Majorek-Knapik)

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ w zakładce OFERTA > LATO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Aneta i Krzysztof Knapik wraz z Instruktorami.

Szkółka
weekendowa

Sprawdź terminy